З початку 2021 року працівниками територіальних підрозділів поліції Одеської області за ст. 173-2 КУпАП (насильство в сім’ї) було складено 8737 адміністративних протоколів відносно дорослих та відносно дітей.
Домашнє насильство – діяння фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між рідними, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних стосунках, чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози таких діянь.
Статтею 24 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» визначено ряд спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству серед яких є терміновий заборонний та обмежувальний припис.
Терміновий заборонний припис стосовно кривдника – спеціальний захід протидії домашньому насильству, що вживається уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України, як реагування на факт домашнього насильства та спрямований на негайне припинення домашнього насильства, усунення небезпеки для життя і здоров’я постраждалих осіб та недопущення продовження чи повторного вчинення такого насильства.
Терміновий заборонний припис може містити такі заходи:
- зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;
- заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи;
- заборона в будь-який час спосіб контактувати з постраждалою особою.
Терміновий заборонний припис діє до 10 діб, потім дія припиняється у разі застосування до кривдника судом адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту або обрання до нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні.
Шановні батьки, подружжя, співмешканці, діти будьте обережні та дбайливі одне до одного, попереджуйте вчинення насильства в Ваших родинах.