“ЄВідновлення”

Державна програма допомоги у відновленні житла

Програма для тих, хто подав заявку на послугу єВідновлення в застосунку Дія.
Ви можете отримати кошти, якщо не зробили ремонт самостійно. 
Деталі – за посиланням

5 червня 2023 року рішенням виконавчого комітету Великодолинської селищної ради Одеського району Одеської області створена Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.
Програма «єВідновлення» розрахована на тих громадяни, які є власниками або співвласниками житла (квартира, приватний будинок, інше житлове приміщення), що отримало незначні пошкодження внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації.
Ви можете скористатись програмою «єВідновлення» якщо:

  • житло пошкоджене через бойові дії після 24 лютого 2022 – після набрання чинності Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого
    2022 року №64/2022;
  • підлягає відновленню – за результатами оцінки комісії, створеній при органі місцевого самоврядування, житло не було визнано таким, що неможливо відновити;
  • розміщене на неокупованій території – відповідно до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих затверджених Мінреінтеграції. Посилання на перелік: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1668-22#Text
  • не було відремонтоване самостійно – допомога доступна, якщо власник ще не зробив ремонт за власний кошт.
    Важлива умова – житло не має бути відремонтоване. Держава не компенсує витрати на ремонт, навіть якщо власник нерухомості має фіскальні чеки та квитанції з магазинів.
    Якщо власник пошкодженого житла за власні кошти зробив частковий ремонт, йому варто подати заявку на участь у програмі, щоб отримати кошти на завершення робіт.

Щоб стати учасником програми, слід подати заяву в «Дії». У «Дії» в розділі «Послуги» треба обрати програму, повідомити про пошкоджене майно, вказати тип, площу, адресу об’єкта, контактні дані, за наявності додати фото та описати пошкодження. Після цього потрібно перейти до розділу «Подати заяву про виплату».

Далі слід очікувати дзвінка від місцевої влади для огляду комісією майна і встановлення суми допомоги. Після цього в «Дію» прийде сповіщення про рішення Комісії.
Кошти можна витратити на придбання будівельних матеріалів та оплату робіт.

Окрім цього, додаткову інформацію можна отримати, звернувшись на спеціальну урядову гарячу лінію 1545 (кнопка 2) або чат-боти Урядового контактного центру за посиланням:
Telegram– https://t.me/GovernmentContactCenter_bot
Facebook – https://www.facebook.com/kontactcentre/
Також можна звернутись до команди підтримки Дії, надіславши повідомлення на сторінках Дії в Facebook, Telegram та Viber.

Документи комісії з розгляду питань про надання компенсації