Командири військових частин можуть засвідчувати довіреності військовослужбовців

Зрозуміло що військові, які беруть участь у бойових діях, не мають можливості персонально з’являтися до державних установ та вирішувати певні питання. Але члени їх родин не мають права вирішувати ці питання за них, якщо не мають довіреності.
Звісно, в зоні бойових дій складно знайти нотаріуса, тому однією принциповою зміною під час військового стану стало НАДАННЯ ПОВНОВАЖЕННЯ ЗАСВІДЧУВАТИ ДОВІРЕНОСТІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗСУ ТА ІНШИХ ВІЙСЬКОВИХ ФОРМУВАНЬ, А ТАКОЖ ПРАЦІВНИКІВ, ЯКІ ЗАЛУЧАЮТЬСЯ ДО ЗДІЙСНЕННЯ ЗАХОДІВ ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ, ВІДСІЧІ І СТРИМУВАННЯ ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ ІНОЗЕМНОЇ ДЕРЖАВИ, КОМАНДИРАМ (НАЧАЛЬНИКАМ) ВІЙСЬКОВИХ ЧАСТИН ТА УСТАНОВ.
Хто може засвідчувати довіреності військовослужбовцям:
Як і раніше, довіреності можуть засвідчувати нотаріуси, які працюють в державних нотаріальних конторах (державні нотаріуси) або займаються приватною нотаріальною діяльністю (приватні нотаріуси).
У сільських населених пунктах довіреності можуть засвідчувати посадові особи органів місцевого самоврядування.
Також до нотаріально засвідчених довіреностей прирівнюються:
  • довіреності військовослужбовців або інших осіб, які перебувають на лікуванні в госпіталях, санаторіях та інших військово-лікувальних закладах, засвідчені начальниками цих закладів, їхніми заступниками з медичної частини, старшими або черговими лікарями;
  • довіреності військовослужбовців, а в пунктах дислокації військової частини, де немає нотаріусів чи посадових осіб органів місцевого самоврядування, також працівників, членів їхніх сімей і членів сімей військовослужбовців, посвідчені командирами (начальниками) цих частин.
 В умовах воєнного стану довіреності військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань, які залучаються до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії іноземної держави, може засвідчувати командир (начальник) цих формувань із подальшим надсиланням таких довіреностей через структурний підрозділ Генерального штабу ЗСУ, Міністерства оборони України до Міністерства юстиції або його територіального органу для забезпечення їхньої реєстрації нотаріусами в Єдиному реєстрі довіреностей.
Водночас такі командири (начальники) не можуть засвідчувати довіреності на право розпорядження нерухомим майном, управління і розпорядження цінними паперами та корпоративними правами.
Що, окрім довіреностей, дозволяється засвідчувати військовослужбовцям:
В умовах воєнного стану, крім довіреностей, командир (начальник) або інша уповноважена особа також можуть засвідчувати заповіти військовослужбовців. Водночас нотаріуси для військовослужбовців вчиняють усі види нотаріальних дій.