КОЖНІЙ ДИТИНІ – СІМ’Ю ТА РОДИНУ

Родина – яке близьке та зрозуміле для нас слово. Ми з дитинства відчуваємо материнську ніжність та тепло, батьківську допомогу та мудре слово. Коли дитина оточена любов’ю, відчуває сердечне тепло і турботу батьків, на світ дивиться радісними очима – у неї щасливе дитинство. Та є малюки, які позбавлені цього почуття і зростають без атмосфери любові, родинного затишку, взаєморозуміння. І кожна така дитина чекає, що одного дня добрі, лагідні люди заберуть її у свою сім’ю…

Кожній дитині – сім’ю і родину – це не просто гарне гасло, це крик душі кожної дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування. У більшості з нас є батьки, рідні та близькі люди, з якими легше долати труднощі. Сирота ж позбавлена цієї життєвої підтримки, вона самотня, зневірена, пригнічена…

Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає все актуальнішою та болючішою темою для нашого суспільства, але завдяки політиці нашої держави, пріоритети надаються не збільшенню кількості інтернатних закладів, а розвитку сімейних форм виховання дітей (усиновленню, опіці/піклуванню, створенню дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, патронатних сімей).

Якщо Ви бажаєте прийняти дитину-сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування, у власну сім’ю, Ви маєте знати про сімейні форми виховання:

  • усиновлення;
  • опіку (піклування);
  • прийомну сім’ю ;
  • дитячий будинок сімейного типу;
  • патронатну сім’ю

УСИНОВЛЕННЯ – це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду.

ОПІКА (ПІКЛУВАННЯ) – встановлюється для виховання дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьківських прав, при прийнятті рішення про відібрання в них дитини і передачу її під опіку, хвороби батьків чи інших причин залишилися без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів таких дітей.

ПРИЙОМНА СІМ’Я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває в шлюбі, що добровільно взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

ДИТЯЧИЙ БУДИНОК СІМЕЙНОГО ТИПУ – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання не менш як 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей (власних та вихованців) у дитячому будинку сімейного типу не повинно перевищувати 10 осіб.

ПАТРОНАТНА  СІМ’Я – новітня форма сімейного виховання в Україні.

Сім’я патронатного вихователя – сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, мають досвід виховання дітей у сім’ї (окрім осіб, зазначених у статті 212 Сімейного кодексу України).

Якщо Вас зацікавила інформація і Ви хочете допомогти дитині знайти родину

за додатковою інформацією звертайтеся до Служби у справах дітей Великодолинської селищної ради за адресою: с. Молодіжне, вулиця Жовтнева 2а.

ЗНАЙТЕ, що Ви – саме та людина, на яку ми чекаємо! Саме Ви можете допомогти здійснитись 4 дитячим мріям про люблячих батьків, сім’ю, усиновивши покинуту дитину, або встановивши над нею опіку/піклування, взявши її на виховання у прийомну сім’ю/дитячий будинок сімейного типу.