Наполегливо просимо побутових споживачів, організації та відомства, підприємства зменшити споживання електроенергії, раціонально використовувати енергоємні прилади, особливо в пікові години: вранці з 7:00 до 10:00 і ввечері з 18:00 до 22:00.
Економія електроенергії не означає повну відмову від світла. Інколи достатньо вимкнути зайве, перейти на ощадливий режим, скоротити використання потужних електроприладів.
Дотримуйтесь простих кроків, аби ощадливо споживати електроенергію.
Побутові споживачі можуть:
1. Зменшити споживання електроенергії з 7:00 до 10:00 та з 18:00 до 22:00 години.
2. Не користуватися одночасно потужними електроприладами: пральною машиною, електроплитою, чайником, пилососом, праскою тощо. Один з найефективніших способів економії – використовувати пральну машину та бойлери у нічний час доби.
3. Вимикати світло в порожніх приміщеннях. За можливості надавати перевагу настільним лампам, бра та торшерам, щоб не витрачати енергію на освітлення всього приміщення.
4. Використовувати енергоефективні лампи потужністю не більше 10 Вт.
5. Заряджати павербанки та акумулятори вночі чи вдень з 10:00 до 18:00, оминаючи час пікового споживання.
6. Вимикати з розетки та не залишати у «сплячому» режимі електроприлади. Після повної зарядки ґаджетів, від’єднувати їх від електромережі, інакше вони будуть продовжувати споживати кВт години.
7. На всяк випадок подбати про технічний запас води, їжі, альтернативні джерела живлення (павербанки, генератори, акумулятори).
Бізнес та промислові підприємства можуть:
1. Зменшити споживання електроенергії з 7:00 до 10:00 та з 18:00 до 22:00 години за рахунок вимкнення рекламних вивісок, гірлянд, зовнішньої підсвітки.
2. В торгівельних центрах – зупинити роботу ескалаторів, зменшити інтенсивність освітлення торгових залів. Не освітлювати порожні приміщення. Використовувати в години пік акумуляторні лампи для освітлення приміщень.
3. За можливості переглянути виробничі та робочі процеси, щоб зменшити споживання електроенергії ввечері. Зменшити потужність/використання кондиціонерів, обігрівачів, холодильного обладнання.
4. Перевірити працездатність генераторів, наявний запас палива для них.
Долучитися може кожен.