ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ДИТИНА ВТЕКЛА

ПАМЯТКА БАТЬКАМ /ПРЕДСТАВНИКАМ ДИТИНИ

Головна проблема, що дитина швидко змінює настрій, але повернутися до батьків стає страшно. Бо точно буде покарання. І це лише загострює проблему.

У цей час, батьки відчувають і переживають багато всього – від страху до відчаю, від молитви до агресії, від безсилля до паніки. Додається ще й оцінка оточуючих: ніби що то за батьки. Але втечі дітей мають не лише неблагополучні або педагогічно незрілі батьки. Тут треба правильно підтримати.

Перше, що треба зробити в ситуації, якщо пропала дитина, — звертатися в поліцію, писати заяву, пам’ятати, що у вас зобов’язані її прийняти. Поліція, сусіди і родичі люблять говорити: нічого страшного, погуляє і прийде. Так, таке часто буває, але краще починати шукати відразу, тому що територія де проживає дитина сповнена небезпек.

До розмови з поліцією і пошукачами треба підготувати список місць, цікавих дитині, згадати її захоплення, друзів, оцінити пропажу речей і грошей, згадати, у що вона була одягнена, знайти найсвіжішу фотографію, бажано в тому одязі, в якому вона пішла, постаратися домогтися деталізації дзвінків і повідомлень по мобільному телефону.

Іноді родичі самі роблять і розклеюють їх по району, де пропала дитина. Те ж саме може зробити поліція.

Як уникнути втечі

«Батькам необхідно час від часу говорити зі своїми дітьми, про межі спілкування у родині. Попереджати, що ні оцінки в школі, ні інші, можливо помилкові, вчинки, ніколи не дадуть приводу менше любити їх дитину», – говорить психологиня.

Не варто також вважати дитячі проблеми дрібними і маловажливими. «Добре бути в курсі того, чим дитина живе, які у неї інтереси, чи зареєстрована вона у соцмережах, і в яких групах там перебуває. Але, коли я питаю батьків про те, що їх дитина робить в інтернеті…

Втеча — це протест, зазвичай за ним стоїть певна вимога: або пом’якшити домашній режим, або змиритися з тим, що вона не математик, або поважати її право на рок-музику, на тунелі у вухах, на інших друзів.

ШАНОВНІ БАТЬКИ, ОПІКУНИ/ПІКЛУВАЛЬНИКИ, БАТЬКИ ВИХОВАТЕЛІ, ПРИЙОМНІ БАТЬКИ

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА СВОЇХ ДІТЕЙ, СПІЛКУЙТЕСЯ БІЛЬШЕ НЕ ДОПУСКАЙТЕ, ЩОБ ВОНИ ПОКИДАЛИ СВОЮ ДОМІВКУ !

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ