Робоча зустріч «Заходи інформування населення з питань запобігання  шахрайських  дій»

Війни, катастрофи, великі трагедії – це не лише час кооперації та взаємодопомоги, а й іще, нажаль, період активізації різного роду шахраїв, які користуються чуйністю та небайдужістю людей.

Про це вчора, 10.07.2023, під час робочої зустрічі «Заходи інформування населення з питань запобігання  шахрайських  дій» говорили старші дільничні офіцери поліції сектору превенції  відділення поліції № 1 Одеського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції в Одеській області Роман Сєров та Євгеній Єфанов, зі співробітниками Великодолинської селищної ради, на чолі із селищним головою Миколою Лук’янчуком.

Обговорили основні маніпулятивні шахрайські схеми, про які слід інформувати населення задля їх безпеки.

Особливу увагу слід звернути на інформування людей похилого віку, які зазвичай складніше взаємодіють із технологіями і дуже довірливі.

Тож основні типи шахрайських схем, які наразі є широко розповсюдженими:

  • Телефонні шахраї – хтось пише (часто навіть з номера/сторінки знайомої людини) або телефонує із повідомленням, що родич поранений/затриманий поліцією, терміново вимагають перевести/позичити кошти
  • Інтернет-магазинні шахраї – отримують кошти за товар, який не відправляють, або ж навпаки, відправляють підроблений скріншот про оплату інтернет-магазину і отримують товар безкоштовно
  • Шахрайство з банківськими картками – представляються співробітником банку, або кажуть, що ви перемогли в якомусь розіграші. Мета завжди одна – отримати термін дії карти, код безпеки, банківські паролі із смс і т.д.
  • «Обмін» грошей – пропонують терміново обміняти Ваші грошові купюри на нові.
  • Злодії – представляються продавцями, які буцімто продають дуже дешеві товари, шукають будь-які аргументи, щоб потрапити у Вашу оселю.

ПАМ’ЯТАЙТЕ ПРО ЦІ СХЕМИ ТА НІКОЛИ НА НИХ НЕ РЕАГУЙТЕ. ПРИПИНЯЙТЕ СПІЛКУВАННЯ ІЗ ЛЮДИНОЮ, ЯКА НАМАГАЄТЬСЯ ВАС ОШУКАТИ, ТА ТЕЛЕФОНУЙТЕ 102.

Обов’язково поінформуйте ваших близьких про можливі схеми обману, злочин простіше запобігти, ніж усунути його наслідки.