День космонавтики

12 квітня – день, який перевернув історію людства. У 2011 році 65-сесія Генеральної Асамблеї ООН проголосила 12 квітня Міжнародним днем польоту людини у космос. У 1961 році ім’я Юрія Гагаріна стало відомим для всього світу, а от ім’я людини, без якої підкорення космосу було б неможливим – Сергія Корольова, довго залишалося засекреченим. Ім’я Корольова не майоріло в заголовка газет, не було й світлин видатного інженера-конструктора.
Країна та й весь світ дізналися про те, хто стояв за історичним польотом лише після трагічної смерті Сергія Корольова, тож солодкий смак слави він так і не пізнав.

Сьогодні ми згадуємо Сергія Корольова, видатного українського вченого та конструктора, який стоїть за багатьма ключовими досягненнями космічної ери.
Народжений у Житомирі в 1907 році, Корольов з раннього віку цікавився авіацією та ракетобудуванням. Він здобув освіту в Київському політехнічному інституті та Московському вищому технічному училищі, де його талант та ентузіазм швидко стали очевидними.

У 1930-х роках Корольов очолив низку радянських ракетних програм, розробивши та запустивши низку новаторських ракет. Його робота привернула увагу Сталіна, і він був призначений головним конструктором радянської ракетної програми.

Під керівництвом Корольова були досягнуті такі знакові події:

1957: Запуск першого штучного супутника Землі, “Супутника-1”.
1959: Запуск першого космічного корабля з живим істотою на борту, “Супутника-5”, з собакою Лайкою.
1961: Історичний політ Юрія Гагаріна, першої людини в космосі, на кораблі “Восток-1”.
1962: Запуск першого космічного корабля з людьми на борту, “Восток-3”, з космонавтами Андріяном Ніколаєвим та Павлом Поповичем.
Корольов помер у 1966 році, але його спадщина й досі живе. Він вважається одним із батьків-засновників сучасної космонавтики, а його робота проклала шлях до численних досягнень у цій галузі.
Пам’ятаймо Сергія Корольова як геніального вченого, сміливого дослідника та візіонера, який надихнув світ на дослідження зірок.