Дії громадян при перейменуванні вулиць – роз’яснення

У Великодолинській громаді, у межах заходів, направлених на дерусифікацію назв вулиць, за підсумками громадського голосування було перейменовано частину вулиць та провулків. Сьогодні ми хочемо надати роз’яснення з деяких питань, що виникають у громадян:
1.Чи потрібно змінювати місце реєстрації?
Зазначаємо, що законодавством НЕ ПЕРЕДБАЧЕНО обов’язок вносити відомості, оскільки зміна назви вулиці не є зміною реєстрації місця проживання.
Важливо: здійснити перереєстрацію місця проживання можна під час обміну паспорта чи зміни прізвища, тобто коли виникає безпосередня потреба.
Якщо приймається рішення про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць, населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць, зміни в адміністративно-територіальному устрої на підставі відповідних актів вносяться зміни до реєстру територіальної громади, із збереженням попередніх даних, із подальшим внесенням цієї інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку. Ці відомості ЗА БАЖАННЯМ ОСОБИ вносяться до відповідних документів, що містять відомості про місце проживання/перебування.
2.Чи обов’язково вносити зміни до документів на нерухомість?
Якщо ви маєте документи, що засвідчують право власності на нерухомість, то вони залишаються чинними у випадку зміни назви вулиці, на якій вони розташовані.
Але у разі відчуження майна, наприклад, продажу або дарування, до пакету документів потрібно додати рішення уповноваженого органу про перейменування. Для цього Вам необхідно звернутися до скеретаря Великодолинської селищної ради у робочий день. Ви отримаєте рішення на місці, безкоштовно.
Перейменування вулиці місцезнаходження юридичної особи є зміною місцезнаходження юридичної особи, що передбачає необхідність внесення відповідних змін в установчі документи, змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повідомлення банківських установ і контрагентів про зміну реквізитів у чинних договорах, виготовлення нової печатки, бланків тощо.
Важливо: законодавством НЕ ВСТАНОВЛЕНО термінів для зміни відомостей щодо місцезнаходження.
Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» адміністративний збір НЕ СПРАВЛЯЄТЬСЯ за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів благодійних організацій та юридичних осіб, пов’язаних із прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».