Ефективне управління освітою в громадах

управління освітою 2

В Україні відбувається процес децентралізації влади. Одним із надскладних завдань для об’єднаних територіальних громад у ході цього процесу є створення функції управління освітою. До об’єднання громад управлінням освітою в селах і селищах займались відділи освіти районних державних адміністрацій, які є елементами вертикалі державної виконавчої влади. Функції виконавчих органів сільських та селищних рад у сфері освіти були мінімальними та полягали в реалізації другорядних завдань для забезпечення шкіл (як наприклад організація підвозу учнів).

На відміну від райдержадміністрацій, органи місцевого самоврядування об’єднаних громад є автономними та мають всі повноваження, у тому числі у сфері управління освітою. Але серйозним викликом є їхня інституційна слабкість.

Органам місцевого самоврядування практично усіх об’єднаних громад разом з отриманням бюджетних преференцій та управлінських повноважень необхідно буде взяти на себе складне завдання та відповідальність за створення ефективного управління системою освіти в своїх громадах.

Саме з цього приводу в Молодіжному, за ініціативою народного депутата України Василя Гуляєва та за участю шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» пройшов семінар «Ефективне управління освітою в громадах. Від створення органу управління освітою до реалізації плану оптимізації мережі шкіл» для представників голів громад, керівників відділів освіти, директорів навчальних закладів та інших освітян з Овідіопольського району.

управління освітою 1

управління освітою 3

управління освітою 4

управління освітою 5

управління освітою 7

управління освітою 9

управління освітою 10

управління освітою 11