Ґрунтові води у підвалі – як позбутися від затоплення

Грунтові води у підвалі 2З проблемою затоплення підвалів мешканці вулиць Південна та Садова мають справу кожного року. Як правило, вода в підвалі або льоху з’являється навесні під час танення снігу або восени при сильних зливах. Після довготривалих переговорів з мешканцями та відповідними фахівцями, депутатським корпусом сільської ради прийнято рішення розпочати процедуру громадських слухань на тему «Розроблення проектно-кошторисної документації «Будівництво дренажного колектора для захисту від підтоплення частини території с. Молодіжне Овідіопольського району».

Саме з цього приводу, 31 березня 2018 року о 10:00 годині в сільському клубі пройшли загальні збори власників та користувачів земельних ділянок вулиць Південна та Садова. На зборах був присутній сільський голова Микола Лук’янчук, директор Комунального підприємства «Молодіжне-2» Олег Терещук, запрошені: народний депутат України Василь Гуляєв та заступник головного інженера Державного регіонального проектно-вишукувального інституту «УКРПІВДЕНДІПРОВОДГОСП» Євген Лук’янченко.

Розпочав збори Олег Миколайович, який зазначив, що ґрунтові води, які тримаються на одному рівні під землею протягом усього року, становлять велику небезпеку, і позбутися від них надзвичайно складно. Це питання хвилює багатьох власників своїх будинків і ділянок вулиць Південна та Садова.

Представником інституту роз’яснено мешканцям, що сьогодні лише обговорення розроблення проектно-кошторисної документації «Будівництво дренажного колектора для захисту від підтоплення частини території с. Молодіжне Овідіопольського району», який передбачає визначення глибини ґрунтових вод, передбачить варіанти захисту земельних ділянок від ґрунтових вод, проведення відповідних аналізів та експертизи проекту. Лише після проведення зазначених робіт можливо продовжити обговорення варіантів проведення відповідних робіт, адже необхідно буде забезпечити доступ до приватних земельних ділянок.

Сільським головою зазначено, що вартість проектно-кошторисної документації буде  більше 300 тисяч гривень і депутатський корпус попередньо погоджується на виділення цих коштів з місцевого бюджету, але дуже важливо щоб власники та землекористувачі земельних ділянок погодились допустити представників інституту для виконання відповідних робіт на першій стадії та при будівництві дренажного колектора на другому етапі.

Василь Гуляєв підтримав обговорення та запропонував мешканцям дуже обґрунтовано підійти до вирішення цієї проблеми, найти спільну мову між сусідами. Адже, якщо хоча б один-два землевласника будуть проти того, щоб на його ділянці працювали відповідні фахівці – це може призупинити та зробити неможливим відповідні роботи. Зі свого боку, народний депутат зазначив, що буде теж активно залучатися до процесу обговорення із відповідними інстанціями, в тому числі щодо залучення коштів на будівництво дренажного колектора для захисту від підтоплення  з бюджету інших рівнів  за можливості.

Юлія Пакунова

Грунтові води у підвалі 11

Грунтові води у підвалі 12

Грунтові води у підвалі 14

Грунтові води у підвалі 15

Грунтові води у підвалі 17

Грунтові води у підвалі 18