Про заборону спалювання сухої рослинності та знищення лісових масивів

28_mainУ літні місяці, як правило, відбуваються наймасштабніші пожежі. У таку спеку досить найменшої іскорки для великої пожежі. Тому просимо жителів, а також керівників підприємств і організацій посилити контроль за протипожежним режимом.

Що необхідно зробити у разі виявлення загоряння? Виявивши осередок пожежі, необхідно вжити заходів до його негайної ліквідації, якщо ви бачите, що взмозі впоратися з вогнем, не піддавши небезпеці своє життя. Робити це потрібно за допомогою води або збивати вогонь зламаними гілками. Якщо відчуєте що самостійно не справляєтеся, повідомте про те, що трапилося, за телефоном 101.

Категорично забороняється спалювати стерню і розводити багаття поблизу полів, лісів і житлових масивів – це тягне за собою адміністративну відповідальність, яка, в разі заподіяння великого збитку, може перерости до кримінальної відповідальності.

Попереджаємо, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища або порушення умов такого дозволу – тягне за собою адміністративну відповідальність.

Відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк.

Пам’ятайте, окрім шкоди, що буде завдана довкіллю та здоров’ю людей, порушник нестиме відповідальність за свої дії!

Поряд з цим, нагадуємо про небезпеку для здоров’я людей, яку завдає вдихання диму від спалюваного листя та рослинності, і особливо – відходів. Крім того, спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, загрожувати знищенню будівель та споруд житлового сектору, об’єктів господарювання, лісових насаджень та інше.

У зв’язку з вище зазначеним звертаємось до громадян з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в умовах природного довкілля, не спалювати суху траву та залишки рослинності, не провокувати таким чином виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди людям та довкіллю.

Микола Лук’янчук