СЕКСУАЛЬНЕ НАСИЛЬСТВО, ЯК ВБЕРЕГТИСЬ!

Сексуальне насильство – це зазіхання на статеву недоторканість особи, а також дії сексуального характеру по відношенню до неповнолітнього; небажані сексуальні дотики; домагання, зґвалтування; неприродні сексуальні дії; примус до проституції; небажання застосовувати контрацепцію. Як дівчата,   так   і   хлопці  підліткового   віку можуть переживати всі форми насильства та жорстокого поводження. Вони можуть траплятися як удома, так і у школі чи на вулиці, і можуть походити від членів сім’ї, так само як і від інших дорослих і підлітків, які можуть бути знайомі або незнайомі підліткові. Насильству  та  жорстокому  поводженню  можна запобігти, а у випадку коли вони трапляються, на них треба ефективно та негайно реагувати!

Правила які допоможуть запобігти насильству на вулиці:

  1. В пізній час не ходіть одні по вулиці;
  2. Знайте елементарні прийоми самооборони;
  3. Продумайте свої дії в тому випадку, якщо акт насильства можливий;
  4. Майте при собі один з засобів безпеки:  газовий балончик дезодорант, пилочку….

Та продумайте їх використання в разі здійснення акту насильства;

  1. Відчуваєте небезпеку – терміново тікайте;
  2. На вас напали – кричіть, біжіть, привертайте до себе увагу;
  3. Телефонуйте до поліції, швидкої ,
  4. Виключіть непорозуміння: будьте впевнені , що ваш знайомий друг знає межі дозволеного;
  5. Не впускайте в будинок незнайомців особливо, якщо ви почуваєте себе не спокійно;
  6. Не сідайте з незнайомцями до ліфту;

Повідомлення для підлітків

  1. Поговори зі своїми батьками або іншими відповідальними дорослими про те, що ти можеш зробити для того, щоб не піддаватися насильству.
  2. Наскільки це можливо, намагайся не бувати в місцях, де ти можеш піддатися насильству.
  3. Якщо ти опинився (опинилася) у середовищі, в якому ти відчуваєш небезпеку, піди з цього місця якнайшвидше.
  4. Якщо хтось намагається схилити тебе до сексуального контакту, чітко дай зрозуміти своїми словами та діями, що ти цього не хочеш. У разі потреби поклич на допомогу.
  5. Розбіжності та суперечки можуть траплятися час від часу. Якщо вони трапляються, намагайся  зберігати  спокій  і  вирішувати  їх  ненасильницькими  методами.  Докладай усіх зусиль для того, щоб не провокувати насильства та не відповідати на провокацію насильством.
  6. Якщо до тебе було застосовано фізичне чи сексуальне насильство або тебе змусили зробити щось, чого ти не хотів (не хотіла), негайно повідом про це своїх друзів, батьків або інших відповідних служб. Вони можуть надати тобі необхідний допомогу і підтримку, запобігти повторним актам насильства та притягнути зловмисників до відповідальності.

Повідомлення для батьків

Що вам потрібно знати:

  1. Обговорення проблеми насильства з вашим сином або донькою може допомогти

їм захиститися себе. При цьому підвищується вірогідність того, що вони звернуться по допомогу у разі, якщо стануть жертвами насильства.

  1. Співпраця  з  іншими  батьками  та  окремо  взятими  людьми  з  метою  боротьби  з насильством можуть змінити життя вашого сина або доньки, так само як і багатьох інших дітей і підлітків.

Що вам потрібно робити:

  1. Говоріть зі своїм сином або донькою про те, як уникнути насильства, і куди звернутись, якщо вони стали жертвами насильства.

Не користуйтеся телефоном або іншими гаджетами, аби не привернути увагу. Видаліть зі своїх гаджетів персональну інформацію, фото, відео та соціальні мережі. Не вступайте в розмови з незнайомими людьми, особливо з військовими, уникайте скупчень чи бесід навіть зі своїми сусідами чи знайомими.

Служба у справах дітей Великодолинської селищної ради