Щодо перейменування вулиць

Зміна назв вулиць

Відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» були перейменовані наступні вулиці:

Стара назва Нова назва Підстава
Вулиця Леніна Вулиця Щаслива Рішення сесії від 12.02.2016 року № 124-VІІ
Вулиця К. Маркса Вулиця Європейська Рішення виконкому від 29.09.2016 року № 216

.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ:

Громадянам не доведеться замінювати документи через перейменування вулиць. В Українському інституті національної пам’яті підкреслюють, що в разі, якщо при перейменуванні населеного пункту або вулиці при виконанні закону «про декомунізацію» у громадян змінилася адреса місця проживання, вносити зміни в паспорт, а також документи про власність на нерухомість і техталони на автомобілі та номерні знаки не потрібно. Про це йдеться у роз’ясненні, опублікованому на сайті інституту.

«Згідно з чинним законодавством, після перейменування ніхто не повинен бігти в паспортний стіл, щоб зробити відмітку про нову адресу», – сказано в ньому.

Проте наголошується, що громадяни можуть поміняти дані про зміну місця проживання у паспорті «хіба що в тому випадку, коли тоталітарна назва в документі вас абсолютно дратує».

Інститут національної пам’яті констатує, що зміни можна внести в паспорт, коли жителям буде зручно – «наприклад, по досягненні віку, коли в паспорт треба вклеїти нове фото, або при зміні місця проживання».