Щодо протидії домашньому насильству

30 серпня у Великодолинській селищній раді. за участю селищного голови Миколи Лук’янчука збиралася координаційна рада з питань гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашнього насильству та насильству ознакою статті та протидії торгівлі людьми для розгляду випадків домашнього насильства, що було скоєно на території нашої громади. Розглядали конкретні епізоди вчинення домашнього насильства, приймали рішення щодо встановлення таких родин на облік для подальшого контролю.

Які «дзвіночки» у домашнього насильства або як його можна розпізнати на ранніх стадіях? Розповідаємо:
  • вас охоплює страх перед своїм партнером/кою;
  • ви відчуваєте нерішучість у висловлюванні своїх думок;
  • уникаєте обговорення певних тем;
  • відмовляєтесь від інтимних відносин через страх.
У здорових відносинах не повинно бути місця для страху, спричиненого партнером/кою.
Фізичні насильницькі дії, такі як удари, штовхання, ляпаси, будь-які дії, що викликають дискомфорт та небезпеку для вас, підпадають під визначення фізичного насильства. Кривдник/ця може завдавати біль фізично вам, вашим дітям або домашнім тваринам.
Крім того, «дзвіночки» можуть проявлятися, якщо партнер/ка залишає вас в небезпечному невідомому місці, перешкоджає вашому сну або доступу до медичної допомоги, обмежує вашу свободу пересування, закриває вас в приміщенні без можливості виходу.
Ознакою наявності насильства може також бути влада над вашою поведінкою — кривдник/ця намагається контролювати вашу одяг, обмежує ваше спілкування та обшуковує ваші зв’язки, вимагає зазначати його дозвіл на зустрічі з друзями/подругами або родичами, або ж забороняє вам спілкуватися з ними.
Він/вона постійно виявляє ревнощі, ставиться до вас як до свого майна, невідмовно звинувачує вас у невірності та стежить за вашими діями.
До ознак економічного насильства можна віднести: конфіскацію вашої готівки або карток, вимагання звіту про кожну витрату, відмову у наданні коштів на необхідні потреби.
Крім того, варто замислитися та звернутися по допомогу, якщо ваш партнер/ка :
• ображає або принижує вас, як на самоті, так і в присутності інших;
• проявляє агресію, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння — загрожує, розкидає ваші речі, кричить, псує стіни;
• змушує вас до невідповідного сексуального поведінки проти вашої волі;
• звинувачує вас у своїй власній агресивності або стверджує, що ви заслуговуєте на таку поведінку.
В Україні за телефонним номером 1547 цілодобово та безкоштовно діє Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей