УВАГА! Небезпечні харчові продукти! Печиво, арахіс, пальмова олія

До Головного управління Держспоживслужби надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 28 грудня 2022 року № 2022.7602 стосовно виявлення 3-монохлор-1,2-пропандіолу (3-MCPD) у пальмовій олії.
Вона експортувалась з Республіки Гана (імпортер: Aheco, Malta) в Україну (отримувач: ТОВ «ВАКІРК ГРУП КОМПАНІ», проспект Ювілейний, 42 А, кв. 14, м. Харків, 61153).

Крім того, головне управління Держпродспоживслужби інформує про надходження інформаційного повідомлення системи швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів RASFF від 19 січня 2023 року № 2022.3810-fup 3, стосовно виявлення перевищення максимально допустимих рівнів афлатоксинів (В1 та сумарної кількості В1, В2, G1 і G2) в арахісі в шкарлупі, що експортувався з Єгипту через Польщу до України.

Відповідно протоколу лабораторного випробування арахісу в шкарлупі виявлено підвищений вміст афлатоксину В1 та афлатоксину загального.

Також виявлено високий вміст акриламіду в печиві, що виготовлене в Румунії (виробник: Ro Star S.A., Romania) та експортувалось з Польщі (оптовик: VYV DISTRIBUTION Sp. z o.o., Poland) до України
(одержувач: ТзОВ «ЛЬВІВІМПОРТ», вул. Володимира Великого, 2, м. Львів, 79021) (додається).
Невідповідний харчовий продукт може нанести шкоду здоров’ю споживача (акриламід – хімічна сполука, що утворюється природним шляхом при термічній обробці у процесі приготування таких продуктів, як-от кава, картопля фрі, печиво тощо. Викликає подразнення шкіри та очей, ураження нервової системи внаслідок тривалого або багаторазового впливу, може спричинити генетичні дефекти і захворювання на рак).

Попереджаємо операторів ринку, які здійснюють обіг вищезазначеної продукції, про необхідність вилучити її з продажу та у термін не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність Головне управління, що передбачено частиною 3 статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Звертаємось споживачів та операторів ринку про необхідність вилучення (відкликання) вказаного невідповідного харчового продукту та проінформувати про виявлену невідповідність Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області (вул. 7-ма Пересипська, 6, м.Одеса, gu@odesa.consumer.gov.ua, тел. 716-13-01).