Яка кримінальна відповідальність настає з чотирнадцяти років? Вчинення правопорушень.

Як відомо до кримінальної відповідальності притягуються особи, яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять. Однак, за вчинення окремих видів злочинів до кримінальної відповідальності притягуються неповнолітні особи у віці від 14 до 16 років (вбивство, умисне тяжке тілесне ушкодження, зґвалтування, хуліганство та інші). Що стосується кримінальної відповідальності дітей віком до 14 років, вони не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності, але до них можуть бути застосовані примусові заходи виховного характеру.
Види покарань
• Штраф. Цей вид застосовується лише до неповнолітніх, що мають самостійний дохід, власні кошти або майно, на яке може бути накладене стягнення. Максимальний розмір штрафу для неповнолітнього не може перевищувати п’ятисот встановлених законодавством неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо у неповнолітнього власних коштів / майна / доходів немає, а також, якщо неповнолітній засуджений за вчинення злочину, за який передбачено основне покарання лише у вигляді штрафу понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, замість штрафу призначаються громадські або виправні роботи.
• Громадські роботи, виправні роботи. Можуть бути застосовані до неповнолітнього у віці від шістнадцяти років. Громадські роботи можуть бути призначені на строк від тридцяти до ста двадцяти годин. Такі роботи повинні виконуватися і неповнолітнім у вільний від навчання чи основної роботи час і не більше двох годин на день. Виправні роботи можуть бути призначені за місцем роботи на строк від двох місяців до одного року. У разі призначення виправних робіт, із заробітку неповнолітнього здійснюється утримання коштів в дохід держави в розмірі, встановленому вироком суду, в межах від п’яти до десяти відсотків.
• Арешт – утримання неповнолітньої особи в умовах ізоляції в спеціально пристосованих установах. Арешт може застосовуватися до неповнолітніх, які досягли шістнадцятирічного віку на момент винесення вироку. Термін – від п’ятнадцяти до сорока п’яти діб.
• Позбавлення волі на визначений термін.
В яких випадках передбачене покарання у вигляді позбавлення волі
Окремо варто зупинитися на питанні призначення покарання неповнолітньому у вигляді позбавлення волі.
Стосовно можливих термінів:
• Повторний злочин невеликої тяжкості – на термін не більше одного року шести місяців.
• Середньої тяжкості – на термін не більше чотирьох років.
• Тяжкий злочин – на термін не більше семи років.
• Особливо тяжкий злочин – на термін не більше десяти років.
• Особливо тяжкий злочин, поєднаний з умисним позбавленням життя людини – на термін до п’ятнадцяти років.
Варто також відзначити, що таке покарання неповнолітні відбувають в спеціальних установах.
Шановні батьки – бережіть своїх дітей !

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ