Про створення ОСББ

Крок за кроком до реєстрації юридичної особи

Перший етап — знання
* Потрібно знати вимоги законодавства України, зокрема  законів України: «Про об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку» та «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» щодо створення об’єднання;
* Розуміти, які правила діють всередині ОСББ, які функції виконує правління, які – контрольно-ревізійна комісія;
* Який порядок прийняття рішень, як впливати на правління та голову правління ОСББ;
* Ви повинні бути готові відповісти на будь-які питання сусідів, головне, –  чітко розуміти мету створення ОСББ, знати яку користь це принесе всім співвласникам будинку.
* Важливо запевнити сусідів: попри всі проблеми, ОСББ – це найкращий спосіб захистити своє майно і підвищити рівень комфорту у будинку.
 

Другий етап – підготовчий: створення ініціативної групи
Відповідно до вимог закону «Про ОСББ» необхідно сповістити усіх співвласників будинку про проведення установчих зборів щодо створення ОСББ не пізніше ніж за 14 днів до дати зборів
Для цього Вам потрібно:
а) Створити ініціативну групу не менше як з трьох власників квартир чи нежитлових приміщень Вашого будинку.
Протокол зі створення ініціативної групи для реєстрації ОСББ

б) Повідомити усіх сусідів про проведення установчих зборів зі створення об‘єднання співвласників багатоквартирного будинку.
Зразок повідомлення

в) Вести реєстр співвласників, у якому залишать підписи поінформовані про захід співвласники будинку. З ким не вийшло зв’язатися,  необхідно сповіщати поштою рекомендованим листом і шляхом оголошення.
Зразок оголошення

г) Отримати інформацію про усіх співвласників будинку, загальну площу квартири нежитлових приміщень співвласників будинку (власник квартири/ нежитлового приміщення)
 

Третій етап – проведення установчих зборів
Установчі збори – офіційний захід, на якому співвласники голосують за чи проти створення ОСББ.
Для ведення зборів Вам необхідно обрати голову  та секретаря зборів
Підготовити необхідний пакет документів:
Протокол Установчих зборів зі створення ОСББ (у двох примірниках)
Листки письмового опитування співвласників (у двох примірниках)
Статут ОСББ (зразок)
Типовий Статут ОСББ

Четвертий етап – державна реєстрація ОСББ
Державна реєстрація ОСББ здійснюється згідно Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» Державна реєстрація ОСББ проводиться у центрах надання адміністративних послуг
Автоматично про зареєстровану юридичну особу інформація потрапляє у головне управління статистики та Державну фіскальну службу.
Наступними кроками є виготовлення печатки (кутового штампу), внесення ОСББ до Реєстру неприбуткових організацій Державною фіскальною службою, відкриття рахунку в банку.
 

П’ятий етап – повідомлення Молодіжненської сільської ради про створення ОСББ
*Надати копію Статуту ОСББ.
*Представити Виписку з Єдиного державного реєстру про реєстрацію ОСББ.
*Надати інформацію про будинок щодо технічних характеристик та юридичного статусу прибудинкової території згідно форми.
*Інформація необхідна нам для подальшого залучення ОСББ в участі у державних та місцевих програмах, ознайомлення із нормативними та законодавчими актами.
*Також зареєстровані ОСББ можуть отримати консультацію  з питань ведення господарської діяльності: ознайомитися із затвердженими для населення тарифами та цінами на послуги підрядних організацій, пов’язаних з обслуговуванням житлового фонду (вивезення побутових відходів, послуги аварійних служб і т. п.).
*При подальшій діяльності ОСББ Вам необхідно ознайомитися з рекомендованим переліком нормативних актів щодо діяльності ОСББ.

Зверніть увагу: в одному будинку може бути створено тільки одне ОСББ (стаття 4 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку»).

Ми будемо раді нашій співпраці!

Інфоргафіка